MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ İLE FİBROBETON A.Ş. ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08 Eki

Meslek Yüksekokulumuz ve Fibrobeton A.Ş. arasında geçtiğimiz “5” yıl süresince devam eden eğitimde işbirliği protokolünün geçerlilik tarihinin sona ermesiyle, Düzce ve çevresinde üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, Ar-Ge ve İnovasyona dayalı akademik çalışmalarla desteklenen büyüme anlayışının hakim kılınması, yüksekokulumuz öğrencilerinin daha nitelikli ve derslerde öğrenilen teori ve uygulamayı sahada kullanarak geliştirmesi amacıyla, Meslek Yüksekokulumuz ve gerçekleştirdiği başarılı projelerle ulusal ve uluslarası ün yapmış Fibrobeton A.Ş. arasında yeniden protokol imzalandı.

Protokol imza toplantısında Müdürümüz Doç. Dr. Yunus BİÇEN, Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Muhammet MARAŞLI, Yüksekokulumuz İnşaat Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ümit YURT ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Dr. Enver KÜÇÜKKÜLAHLI hazır bulunmuşlardır. Toplantının başında söz alan Müdürümüz Doç. Dr. Yunus BİÇEN, üniversite sanayii iş birliğinin önemi ve hep birlikte geliştirilmesini vurgulamış, bu bağlamda yüksekokulumuz ve Fibrobeton A.Ş. arasında yenilenecek olan iş birliği protokolünden doğan memnuyetini dile getirmişlerdir. Toplantıda söz alan İnşaat Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ümit YURT ise Fibrobeton A.Ş. ile “5” yıldır süregelen bir işbirlikleri olduğundan bu süreçte okulumuz İnşaat Teknolojisi programından 250’ye yakın ön lisans öğrencisinin firmanın son teknoloji üretim laboratuvarlarında uygulamalı olarak eğitim almış olmasından dolayı duyduğu memnuniyetleri dile getirmişler, bu iş birliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulunmuşlardır. Protokol imza toplantısında söz alan Fibrobeton A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Muhammet MARAŞLI, bu işbirliğini başarıyla “5” yıl sürdürmenin ve tekrar protokol imzalanarak yenilenmesiyle İnşaat Bölümü’ne yeni gelen öğrencilerin Fibrobeton A.Ş. tarafından sağlanan “Sahada Uygulamalı Eğitim” den kazanacakları farkındalığın artarak devam etmesini temenni etmişlerdir. Sayın Muhammet MARAŞLI ayrıca Meslek Yüksekokulumuz ve Fibrobeton A.Ş. arasında yapılan bu iş birliğinin neticesinde, ön lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizden bazılarının Fibrobeton A.Ş.’ye istihdam edilmesiyle de meyvelerini verdiğinin altını çizmişlerdir.

Yapılan iş birliği protokolü kapsamında İnşaat teknolojisi öğrencileri her dönem 2 saatlik bir seçmeli ders alarak, bu dersi Fibrobeton A.Ş. firmasının uygulama imkânlarından yararlanarak sahada eğitimin sağlanmasıyla icra edeceklerdir.

Meslek Yüksekokulumuz olarak başta Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Muhammet MARAŞLI başta olmak üzere tüm Fibrobeton A.Ş. ailesine eğitime, akademiye ve bilime verdikleri önem itibariyle tarafımıza gösterdikleri hoşgörü, ilgi ve işbirlikleri dolayısıyla teşekkürlerimizi sunar, Üniversite-Sanayii işbirliklerinin ilimizde ve ülkemizde aratarak devam etmesini temenni ederiz.

Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü